Натсавник удрил ученик, детето завршило со скршен преден заб

Петнаесетгодишен ученик во Основното училиште „Луиѓ Гуракуќи“ од Желино, заедно со неговиот стрико, пријавиле дека на час по историја, неговиот наставникот го удрил по задниот дел од главата.

Според пријавителот, малолетникот од силината на  ударот удрил во клупата и му се скршил еден од предните заби. Нешто подоцна, повредениот малолетник се обратил за лекарска помош во тетовската клиничка болница, а потоа го пријавил случајот.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари