Каменуван автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје

Синоќа околу 22,50 часот на улицата „Васко Карангелевски“ во Скопје од страна на непознати лица било скршено едно стакло од автобус „Неоплан“, во кој се превезувале кошаркари на Кошаркарскиот клуб „МЗТ“-Скопје, а се враќале од натпревар од Гостивар.

Во инцидентот, нема повредени лица, причинета е само материјална штета. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари