Граѓани се жалат дека некој им ги испразнил сефовите во „Шпаркасе“

Петмина граѓани пријавиле во СВР Скопје дека им недостасуваат пари и предмети кои ги чувале во сефови во објект на Шпаркасе банка во Скопје, информираат од МВР.

Веднаш по добиената пријава известен е јавен обвинител и се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари