Девојка се фрли од прозор од зграда во Скопје

А.К.(24) од Скопје ноќеска околу 03.30 часот во зграда во Скопје се фрлила од прозорец, соопшти МВР. Од страна на Итна медицинска помош било излезено на местото на настанот, по што А.К. во неконтактибилна состојба е пренесена и задржана на лекување во Комплект клиники “Мајка Тереза” – Карил.

Истата е во животна опасност, со здобиени повеќе фрактури по телото.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари