ДЕТАЛИ ЗА НЕСРЕЌАТА ВО АЕРОДРОМ: Бабата не го издржа ударот, детето и дедото со тешки повреди

Бабата не го издржала ударот и им подлегнала на повредите 15 минути по 22 часот.

Сообраќајна незгода се случи синоќа во скопско Ново Лисиче на Булеварот Србија кога товарно моторно возило „Пежо Партнер" со велешки регистерски ознаки управувано од П.Т.(40) од Велес удрилo во пешаците В.Т.(61) и тригодишно девојче од Скопје.

Во незгодата пешаците се здобиле со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза" за укажување на лекарска помош соопштија од МВР.

Извршен е увид на местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот.

Поврзани

Најнови вести

Коментари