Кратко невреме поплави делови од Скопје (ВИДЕО)

По краткото невреме кое го зафати Скопје попладнево делови од градот повторно се полавија.На социјалните мрежи се појавија фотографии и видеа од скопските булевари и улици каде надојдената вода предизвика проблеми во сообраќајот,а најмногу за пешаците.Во продолжение погледнете го видеото од поплавените делови на Скопје.Краткото невреме ги поплави Кисела Вода, Партизанска и ул.Јордан Мијалков.

Поврзани

Најнови вести

Коментари