Боксови, шамари и клоци на сите страни: Тепачка во 5 сабајле во Аеродром (ВИДЕО)

Брутална тепачка помеѓу две групи се случила рано утринава околу 5 часот во скопски Аеродром. 

Во видеото поставено на Твитер, се гледаат две групи на млади момчиња и девојки кои крвнички се пресметуваат покрај блокираните автомобили.

 

 

На снимката се гледа дека и девојките добија боксови и шамари од момчињата од спротивната група, а подоцна се успотепаа и самите девојки меѓу себе. Во коментарите на Твитер се престпоставува дека ова е позади Дежа Ву, во Аеродром.

Снимката е вознемирувачка.

Фото: Принтскрин

Поврзани

Најнови вести

Коментари