Без струја делови на Ѓорче Петров

„ЕВН Македонија“ известува дека денеска поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија во периодот од 8.30 до 11.30 часот ќе останат корисниците од улицата Црногорска бр. 33 а и 33 б и делови од улиците Кузман Шапкарев и Беаз Куле во општина Ѓорче Петров.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари