Претседателот на Русија ја испрати својата војска во Венецуела  што јасно укажува дека   Путин нема да дозволи најавената американска интервенција  против Николас Мадуро  да заврши како нападите во Југославија, Ирак, Либија... 

 

Контингент со руски специјалци и со 35 тони борбена опрема пристигна викендов во Каркас. 

 

Оваа акција, како што велат експертите, претставува јасна и осрта порака на рускиот претседател Владимир Путин дека ќе и помогне на Венецуела и на  нејзиниот претседател Николас Мадуро во случај ако се слулчи најавуваниот американски напад. 

 

1
loading...

Најчитани вести