Студениот фронт и ниските температури дојдоа во Далмација, но малкумина очекуваа снег. Според „Далмацијаданас“, снег паѓа на врвот на Брач, на Видова Гора.

Температурата на некои места паднала помеѓу 10 и 15 Целзиусови степени во однос на температурите што беа за време на викендот.

 

Слободна Далмација пишува дека снегот паѓа и на Клис и на планините над 800 метри.

 

извор: Makfax

1
loading...

Најчитани вести