Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, нема да учествува во претстојната контрола на Аргентина против Мароко, која ќе се игра во вторник во 20 часот во Танжер.

Триесет и едно годишниот фудбалер врати во игра за „гаучосите“ при поразот од 1:3 од Венецуела вчера. Сепак, тој претрпе повреда во препоните, изјавија од Аргентинската фудбалска асоцијација.

Засега, нема јасни информации за тоа колку долго Меси нема да игра и дали ќе пропушти некои од претстојните натпревари на Барса.

1
loading...

Најчитани вести