На интернет се појави ужасна снимка од маскарот кој го изврши австралискиот терорист Брантон Тарант во Крајстчерч, Нов Зеланд.

Во терористичкиот напад на џамии загинаа 49 лица, од нив дури 30 на едно место, а повеќе од 60 верници се повредени.

Непосредно пред да влезе во џамијата во позадина на видеото се слуша српска музика, а на оружјето се гледаат испишани имиња на српски борци.

На видеото може да се види како верниците паѓаат на земја, ползат и бегаат, но убиецот нема милост кон никого.

Видеото погледнете го ТУКА

0
loading...

Најчитани вести