Познатата актерка Џулија Робертс одлучи да започне со изнајмување на една од нејзините куќи.

Нејзиниот дом кој реши да го изнајмува на „обични” луѓе се наоѓа во Калифорнија.

Тоа е куќа со три спални, две бањи и пространа кујна.

И додека таа ја купи оваа куќа за речиси 4 милиони долари, сега ја изнајмува за 10.500 долари месечно.

извор: Makfax

4
loading...

Најчитани вести