Судот го ослободи Игор Дурловски од обвинението за настаните во Собранието на 27-ми април.

Судијката Добрила Кацарска образложи дека јавниот обвинител не успеал да докаже вина кај Дурловски, а трошоците за неговото судење ќе паднат на товар на буџетот на Северна Македонија.

Дурловски беше дел од протестите „За заедничка Македонија“ кои завршија со насилство во законодавниот дом.

извор makfax
1
loading...

Најчитани вести