Синоќа екипата на Шалке 04 претрпе тежок пораз против Манчестер Сити од 7-0 на гостувањето во рамки на ЛШ.

Некогашниот шампион на Бундеслигата и вчера имаше силна поддршка, па голем број германски навивачи пристигнаа во Манчестер и навиваа низ улиците на градот. Меѓу нив имало и членови на популарната група „Уге“, која е збратимена со „Комити“ од Скопје, а нивото големо пријателство го слушна и Манчестер, откако грмеше „Гелзенкирхен – Скопје“.

2
loading...

Најчитани вести