Претседавачот на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, го именува режисерот Емир Кустурица за негов советник.

Како што е објавено на веб-страницата на Претседателството на БиХ, Додик ќе има девет советници и еден шеф на кабинетот. Од таму не е наведено на која советничка позиција е поставен Кустурица.

Додик по победата на изборите во октомври минатата година најави дека ќе го именува Кустурица за советник.

извор: Makfax

2
loading...

Најчитани вести