Loading..

Најмладата ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп, Тифани, лудо се забавува во белградските кафеани.

Со звуците на српска фолк музика и со армоника ,,на уво”, Тифани Трамп го почна престојот во Србија, каде вели дека ќе остане 11 дена.

Таа пристигна во Белград со нејзиното момче, Мајкл Боулс и со заеднички пријатели, а секако и под силно обезбедување. Денеска Тифани се прошета низ Белград, а потоа замина во хотел, пред кој се паркирани службени возила на американската амбасада со две полициски возила.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Поздрав из Србије ??

A post shared by Tiffany Ariana Trump (@tiffanytrump) on

И додека денешната прошетка мина мирно, претходната ноќ, веднаш по пристигнувањето, беше бурна.

Најчитани вести