Фото: Саша Богдановиќ/ФБ

Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ продолжува со акциите за помош на семејствата, кои што се социјално загрозени.

Овој пат, општината во соработка со здруженија и маркети, поделија 150 пакети со основни животни намирници на нивните сограѓани.

– Продолжуваме да им помагаме на семејствата во социјален ризик територијата на Општина Центар. И овој месец поделивме 150 пакети со основни животни намирници на нашите сограѓани на кои им се најпотребни. Благодарност до здружението „Банка за Храна“ и маркетите Рамстор, Кам, Веро, Тинекс, Жито Маркети, Стокомак, Гранап и Кит Го кои не поддржуваат во оваа мисија. – напиша Богдановиќ на Фејсбук.

1
loading...

Најчитани вести