При полициска контрола синоќа во 20.40 часот на угостителски објект во село Горни Челопек било констатирано дека објектот работи и внатре има гости.

Сопственикот на локалот бил приведен во полициска станица, а по документирање на случајот, против него ќе биде поднесена кривична пријава.

„ При контролата било констатирано дека објектот работи и внатре биле затекнати 17 лица гости и сопственикот“ соопшти МВР.

Објектот бил затворен од Државниот пазарен инспекторат Тетово.

извор: Makfax