Skip to main content
x

13 Jan 2021 - 17:55
sportmedia
Статија

Екипата на Интер се пласира во четвртфиналето на Купот на Италија откако со 2:1 ја совлада Фиорентина на „Артемио Франки“. „Нероаѕурите“ дури во продолженијата ја победија незгодната екипа од Фиренца. Во 40 минута Артуро Видал со гол од пенал донесе водство за Интер, меѓутоа изедначи Куаме во 57. минута.

Лукаку влезе во игра во 69 минута, а го погоди голот на домашните во 119 минута и со тоа го однесе својот тим во следната фаза.

Вечерва играат Наполи-Емполи односно Јувентус-Џенова.

sportmedia.mk