Бројни фотографии на Џенифер Лопез од одморот го прплавиле светот.

Минатата недела папарацо фотките од плажата на островот Турск и Каикос јасно го покажале телото на славната Џенифер Лопез со сите недостатоци и целеулит.

Меѓу тоа Џеј Ло не се откажала од “своиите верзии“ на тие фотографии, со што очигледно ги средила во фотошопот. Таа објавила нови фотографии од истиот одмор, користејќи ја приликата да покаже уште еден од сексипилните костими за капење како и тело без ниедна ситница на несовршеност.

“Како почна минатата недела, така и оваа“, напишала во опис на фотографијата на која позира во едноделен костим во смарагднозелена боја.

Сепак, иако нејзините Инстраграм фотографии се разликуваат од реалните, обожователите ја засипале со бројни комплименти, бидејќи нејзиното тело на 52. години изгледа фантастично.