Вкусна пита со ореви и рум.

Состојки:
Крцкаво тесто:
- 350 гр брашно
- 1 јајце
- 125 гр шеќер
- кора од половина лимон
- 150 гр путер

Полнење од орев:
- 350 гр грубо сецкани ореви
- 250 гр шеќер
- 3 лажици мед
- 1,5 дл слатка павлака
- 0,5 дл рум

Обложување:
- 1 жолчка од јајце
- 1 лажица млеко

Подготовка:
Од наведените состојки на тестото, измесете мазно тесто и оставете го да се излади во фрижидер половина час.

За полнење, стопете го шеќерот и медот на умерена температура, мешајќи постојано, внимавајќи да не потемнува, извадете го од шпоретот и додадете ја павлаката и промешајте за да не се појават грутки.

Вратете се до шпоретот и со постојано мешање, оставете го да зоврие и да се обедини смесата.

Извадете го од шпоретот, додадете рум и ореви, добро промешајте и оставете малку да се излади.

Расукајте повеќе од половина тесто на 30 см и ставете го во калап, притиснете го малку со рацете и ставете го филот од орев и оставете го да се излади во фрижидер додека не направите ленти од остатокот од тестото.

Кога ќе ги направите лентите, направете решетка, премачкајте со изматена жолчка и млеко и печете на 200 степени околу 40 минути.

Ако не сакате да направите ленти, поделете го тестото на два или повеќе еднакви делови. Расукајте два еднакви делови, па ставете го филот на едната и покријте го колчаот со другата површина, можете и да поставите три тенки површини, по избор..

Пријатно!