– 500 гр. пилешко

– 1 литар павлака за готвење

– 2 кесички супа инсант од печурки

Подготовка:

Во огноотпорен сад наредете го пилешекото во парчиња, потоа истурете ги инстант супите и павлака за готвење, промешајте ги добро и ставете го садот во загреана рерна на 200 степени.

Печете додека горната површина не зарумени.

2,807

Најчитани вести