Десерт без јајца и млеко готов за половина час

Состојки: 

1 1/2 чаша брашно

1 чаша шеќер

6 лажици какао

1 лажиче сода бикарбона

1/2 лажиќе сол

1 чаша ладна вода

1/2 шоља масло

1 лажица бел оцет

1 екстрат или кесичка ванила

чоколадо за глазура

 

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 180 степени.

Во сад измешајте ги: брашното, шеќерот, какаото, сода бикарбона, ванила и сол. Потоа додадете ги течните состојки и измешајте се заедно да се соединат во хомогена маса. Ставете во калап за торта и печете 30 минути, дали е добро испечена ќе проверете со чачкала на средина на тестото.

Кога ќе се излади колачот ја првертувате горната страна наопаку ја премачувате со чоколадна глазура или со шеќер во прав.

2
loading...

Најчитани вести