Skip to main content
x

30 Nov 2020 - 18:55
sportmedia
Статија

Еден Азар се повреди по осми пат откако е дел од тимот на Реал Мадрид. Малерите за белгиецот очигледно не престануваат, па тој прерано го заврши дуелот со Алавез викендов кој Мадрид патем го загуби со 1:2 на домашен терен.

МАрка денеска пак јавува дека Азар ќе паузира околу три недели со што ќе пропушти неколку важни мечеви за клубот. Како на пример мечевите од Лигата на шампионите против Шахтјор односно Борусија Менхенгладбх, како и мечевите од домашниот шампионат против Атлетико Мадрид односно Севиља.

 

sportmedia.mk