Неделниот хороскоп носи големи промени и многу можности во љубовта и бизнисот. Бидете подготвени за новите предизвици.

ОВЕН

Ве чека разговор поврзан со нова работа, на која имате оставено одличен впечаток и ќе добиете деловна понуда. Не сте заљубени, но сте расположени за флерт. Уживате во духовита и опуштена комуникација со зафатена личност. Двајцата сте свесни дека нема да го надминете флертувањето. Се чувствувате одлично.

БИК

Односот со колегите нема да  е најдобар. Тврдоглаво ќе се држите до вашите ставови, па ќе им пречи на вашите колеги што не сте отворени за нови идеи што тие ги сметаат за квалитетни. Вашите нерви се чувствителни и чувствувате потреба да се испразните преку расправија со вашиот партнер. Партнерот елегантно ќе избегнува вербален судир. Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

Вие сте комуникативни, интелигентни, прилагодливи, но ќе се држите до своите цели. Ќе успевате да постигнете договор во врска со обвинение. Врската со брачниот другар е стабилна. Партнерот е многу загрижен за финансиите и сака да иницира разговор на оваа тема, но ќе успеете да го смирите и да го убедите дека сè е под контрола. Можна е главоболка.

РАК

Ќе добиете нова деловна понуда. Не сте сигурни дали треба да ја прифатите, бидејќи се чини дека тоа не ви носи значителни придобивки. Вие сте доста загрижени за односот со партнерот. Имате впечаток дека неговите емоции ги снемува и дека љубовта веќе ја нема. Вашето здравје е стабилно.

ЛАВ

Вие сте максимално амбициозни и фокусирани на обврските. Ќе бидете задоволни затоа што ќе успеете да го доведете бизнисот на стабилно ниво. Емоциите работат за вас. Треба да бидете во постојан контакт со вашиот партнер. Вие сте прилично настроени заштитнички. Што се однесува до здравјето, ве чека променливо расположение.

ДЕВИЦА

Нема да можете да најдете заеднички јазик со вашите колеги. Несогласувањата ќе поврзани со буџетот. Чувствувате дека одредени трошоци се тотално непотребни. Нема нови случувања на емотивно поле. Со носталгија ќе размислувате за вашиот поранешен партнер. Нервниот систем е немирен, па затоа ќе бидете понервозни.

ВАГА

Вие сте задоволни од тоа како ќе се одвива работата. Вашите финансии се стабилни, па затоа се чувствувате заштитени од таа страна. Направете нови деловни планови кои засега ги чувате во тајност. Нема да бидете премногу задоволни од емоционалната сфера. Ќе добиете понуда да влезете во привремена врска, но ја одбивате. Ве очекуваат проблеми со спиењето.

ШКОРПИЈА

Ќе ја вложувате целата своја енергија во полето на работата. Имате многу проблеми пред вас, така што акцентот ќе биде ставен на нивно решавање, а не на развој на бизнисот. Ако сте во брак, ве очекуваат проблеми со вашиот партнер. Другата страна има впечаток дека вие ја игнорирате. Склони сте на главоболки и ќе бидете под стрес поради притисокот на работа.

СТРЕЛЕЦ

Односот со колегите не е најдобар. Ве очекуваат несогласувања, недостаток на толеранција и разбирање. Ќе имате впечаток дека не сте дел од тимот и дека секој се повлекува на своја страна. Вашиот партнер ќе инсистира на интимно дружење, додека вие имате желба да се гледате со пријателите. Мочниот меур и бубрезите ќе ви бидат чувствителни.

ЈАРЕЦ

Комуникацијата е вашата силна страна затоа ќе успевате да склучите успешен деловен договор. Ве чека прилив на финансии што ќе го подобри вашето расположение. Премногу ќе бидете приврзани за вашиот партнер. Ви пречи што тој се дружи со други луѓе, па затоа ќе иницирате расправија. Здравјето е стабилно.

ВОДОЛИЈА

Вие ќе бидете посветени, но ќе имате впечаток дека нема резултати на работното поле. Вашиот субјективен впечаток е дека вложувате многу енергија во обврските, а нема резултат. Незадоволни  ќе бидете и од однесувањето на партнерот. Чувствувате дека ве запоставува, дека сите други луѓе му се поважни од вас. Склони сте на промени во расположението.

РИБИ

На работа, ќе има ненадејни промени во деловните планови. Толку сте прилагодливи што воопшто не ма да ви пречи. Со истата ревност ќе се фрлате во нов деловен проект. Ќе бидете многу приврзани за вашиот партнер. Сакате тој целосно да ви се посвети на вас, додека тој сака да ги гледа своите пријатели. Ве очекуваат проблеми со спиењето.