Сара Регсдејл од Калифорнија поделила видео од свадбата на сестра си Ана, во кое е забележан скандалозниот момент на сукоб меѓу снаата и свекрвата, и тоа додека трае церемонијата. 

Се почнало за време на кажувањето на заветите. Свекрвата, која баш не била воодушевена од изборот на синот, почнала да вика по невестата и да ги коментира нејзините завети, тврдејќи дека син и нема мани. 

„Не можеш да кажеш дека син ми има мани“; рекла свекрвата... И тука почнало се. Невестава рекла: „Одете. Нема да ми ја расипете мојата венчавка. Сите имаат маани, затоа и го сакам. можете да си одитие Џуди...“ 

Свекрвата одбила, па почнала да вреска дека таа ја платила венчаницата... А младоженецот?! Кутриот бил во шок. Впрочем погледнете го видеото во продолжение:

П.С. Сара и нејзиниот сопруг се уште се во брак и имаат бебе.

Најчитани вести