Skip to main content
x

26 Oct 2020 - 16:55
sportmedia
Статија

Фантастичниот настап кој нашиот најдобар ракометар Кире Лазаров го имаше во дресот на Нант на вчерашното гостување во францускиот шампионат кај Лимож не остана незабележано. Покрај 10-те гола кои останаа зад неговото име, еден од нив денеска се најде и во изборот на 5 најдобри голови во колото.

sportmedia.mk

Најчитани вести