Амбер Лук, е убавица заљубена во трансформациите на телото. Таа реши да сподели со обожавателите невидени фотографии направени пред да потроши 120.000 долари на тетоважи и пирсинг.

Оваа убавица од Бризбејн потрошила 50.000 долари на скоро 600 тетоважи, вклучително и вбризгување на сина боја во нејзините очи, што ја ослепило цели три недели.

Таа потрошила уште 70.000 долари на други модификации како што се сечење на јазик, зголемување на градите, ботокс за образите и усните, импланти во ушите и подигнување на задникот во Бразил.

Таа се опишува себеси како „синоока бела змејка“, а обожавателите се воодушевени од нејзината природна убавина.

- Без тетоважи, имам само пирсинг, напишала таа покрај старите фотографии на кои има само 18 години.

- Бев депресивна, самоубиствена и накратко - жив мртов човек. Се мразев себеси поголемиот дел од времето, таа омраза беше длабока и ме измачуваше. Сега кога целосно се трансформирав во некоја со која сум горда, јас сум силна жена која знае што сака и која е, рече таа.

Открила дека не и се допаѓа како изгледала претходно.

- Јас бев обична, го мразев својот изглед. Не бев јас, тоа беше досаден изглед, рече таа.

Таа додаде дека не жали за трансформациите што ги направила во последните десет години.

- Не се плашам како ќе изгледам кога ќе старам, јасно ми е дека никој нема да изгледа премногу добро на 70 години, коментира таа.

Најчитани вести