Словенечкиот министер за внатрешни работи Алеш Хојс е во самоизолација.

Тој беше тестиран на коронавирус, изјави владиниот портпарол Јелкo Кацин.

Тој исто така на прес-конференцијата рече дека првиот тест на Хојс за коронавирусот е негативен, пренесува 24UR.

Хојс требаше да ја објасни новата регулатива за ограничувања на движењето меѓу општините на денешната прес-конференција.

извор: Makfax

Најчитани вести