Славниот Арнолд Шварценегер мораше да направи операција на срцето, но постапката помина во најдобар ред, па затоа актерот објави на својот Инстаграм профил.

“Имам нов аортен вентил заедно со мојот нов белодробен вентил од последната операција. Се чувствувам фантастично и веќе шетам по улиците на Кливленд”, објави актерот и поранешен гувернер на Калифорнија на Твитер во петокот.

Најчитани вести