Дара Бубамара замина на одмор во Занзибар пред неколку дена, со своето 21-годишно момче Тони, и како што беше објавено, сето тоа всушност го финансира неговиот татко, бизнисмен од Италија.

Подароците и желбите и ги исполнува и финансира партнерот кој плива во пари, поточно неговиот татко, кој има ресторани низ цела Италија и важи за богат господин.

- Тони не е премногу успешен во бизнисот, а среќа му е што неговиот татко е угледен бизнисмен кој заработува милиони. Точно е дека неговиот син му помага колку што може, но тој, наводно, не е ни приближно талентиран како неговиот татко и нема чувство за работа. Сепак, на неговиот татко воопшто не му пречи и е горд на неговиот наследник кој работи напорно, не е мрзлив и сака да заработи, па затоа му дозволува да троши пари каде и како сака, без ограничувања, вели негов пријател

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

☀️🍑❤️

A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official) on

Како што понатаму се наведува, Дара и Тони во моментов престојуваат во еден од најлуксузните хотели, а бидејќи имаат посебен апартман и директен пристап до базенот и плажата, за седум дена Тони платил околу четири илјади евра.

Неговиот пријател исто така тврди дека Тони влегол и во бизнисот со криптовалути  и дека добро се снаоѓа досега.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🏝❤️💫

A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official) on

Тони претходно ја однесе Дара Бубамара на Малдиви минатиот месец, а за тој одмор плати повеќе од шест илјади евра за само неколку дена.

Пријателот на Тони исто така рече дека тој е многу добро момче, дека е добро воспитан и вистински пријател. Тој исто така вели дека отсекогаш сакале познати личности и дека „лажел“ дека е со познати личности, а сега, како што вели, се шегуваат со него дека нашол „добра стара жена“. Сепак, како што вели, Тони стоички издржал и прифаќа шеги на негова сметка во врска со Дара.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🌝

A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official) on

Најчитани вести