Пејачката Сара Рељиќ неодамна настапи на една ромска свадба во Рим, заедно со постарите колеги, меѓу кои и Цеца Ражнатовиќ и Аца Лукас.

Таа истакна дека не се срами да пее на забави, па застана во одбрана на својата колешка Цеца, која наиде на негативни коментари од поединци заради нејзиниот настап на венчавката.

- Пред неколку дена јавно го осудив нашиот креатор Саша Видиќ затоа што тој ја осуди Цеца дека пее на вакви свадби. Јас секогаш ќе го осудувам секој што ќе си даде право да коментира за такво лице, пред сè за пејач, а потоа и за неговата сопруга и мајка во лош контекст", рече Сара, потоа додаде:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Is this what heaven looks like? 😇 #mooreabeachclub

A post shared by SARA RELJIĆ (@sara_reljic.1) on

- И гледам дека повторно ја повикуваат дека пеела на ромска забава. Таа жена работи како сите ние за пари. Јас често настапувам на свадби на Роми, не знам што луѓето замислуваат да се случува таму. Свадба како свадба, луѓето се малку посреќни, затоа што тие ја имаат таа посебна топла крв, и имаат пари да платат! Обожавам да пеам на вакви прослави и секако не се срамам. Пеев со многу мои колеги, како што се Џани, Цеца, Вики, Јана, заклучи Рељиќ.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

See you soon 😉

A post shared by SARA RELJIĆ (@sara_reljic.1) on

Најчитани вести