Skip to main content
x

17 Oct 2020 - 21:45
sportmedia
Статија

Навивачката група „Чкембари“ од Битола, денеска се приклучи на чествувањето на 1000 години постоење на Бигорскиот манастир. Тие со факели направија вистинско шоу и го осветлија манастирот.

sportmedia.mk

Најчитани вести