Skip to main content
x

17 Oct 2020 - 20:35
sportmedia
Статија

Нова маестрална партија на македонскиот репрезентативец Дејан Манасков во дресот на Веспрем. Денеска во меч од унгарскиот шампионат пртотив екипата на Ѓенѓеш, Манасков беше 100% ефикасен и од 12 шута постигна исто толку голови.

Веспрем славеше со 35-25.

sportmedia.mk

Најчитани вести