Кариерата на балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ која е долга повеќе од три децении, на социјалната мрежа Инстаграм се појави фотка на Цеца, од нејзин концерт пред 25 години.

Имено, во описот пишува дека ова никогаш видена фотка на Ражнатовиќ, е сликана 1995 година на нејзин концерт одржан во Пионир.

- Никогаш видена фотка на Цеца Ражнатовиќ. Концерт – Пионир 1995 година – пишува во описот. На оваа фотографија Цеца е провокативно облечена, а најголемо внимание, покрај стајлингот на пеачката, привлекол и тигарот кој во кафез е веднаш позади неа, а таа слободно шета покрај него.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nikad viđena fotka Ceca Ražnatović. Koncert Pionir 1995.godina.

A post shared by ⬆⬆🔝Zapratite🔝⬆⬆ (@srbija_showbizz) on

Оваа фотографија направила вистински бум на социјалните мрежи. Додека многумина ја фалат како изгледала дамнешната 1995 година, на некои им смета затвореното животно, кое било дел од сценскиот настап.

Било како било, коментрари фрчат од сите страни, а она што е познатое дека никој неможе да остане рамнодушен на изгледот на Цеца.

Најчитани вести