Еден маж на возраст од 29 години на социјалните мрежи ја сподели својата животна приказна од која се плашат многу жени.

Тој откри дека е во брак пет години, има тригодишна ќерка, но веќе четири години спие со сестрата на неговата сопруга.

- Сè започна во една прилика кога пиевме премногу. Жена ми се онесвести, па и помогнавме да легне и отворивме уште едно шише. Ја сакам мојата сопруга, но нејзината сестра е нешто сосема поинакво – жешка и дрска, објасни тој, па продолжи:

- Секогаш ми се допаѓаше. Се бакнувавме и брзо завршивме во кревет. Имавме секс уште неколку пати во текот на следниот месец и мислев дека треба да се разделам со сопругата и да бидам со нејзината сестра.

Сепак, неговата сопруга забременила и тогаш се венчале. Човекот спиел и со свастика на неговата венчавка. Жена му сега е бремена со друго дете, а тој не знае што да прави, па побара совет.

- Еден ден нешто неминовно ќе тргне наопаку и толку многу луѓе ќе бидат несреќни: вие, вашата сопруга, вашите деца, вашето семејство, дури и вашата љубовница. Кажи и на свастиката дека тоа мора да запре сега, за доброто на сите вас. Биди љубезен, но решен. Потоа сврти се на семејството што го заслужува најдоброто од тебе, беше еден од коментарите.

Најчитани вести