Во Србија, во околината на Лозница се урна авион.

Според првичните информации, авионот паднал во атарот на селото Брасин кај Мал Зворник, а се стравува дека загинал пилотот.

Fotografije sa lica mjesta potvrđuju pad Miga-21 (foto) - https://t.co/5DOs4tNMCm #Brasina #Loznica #Mig21 #PaoAvion #Srbija

Официјална информација за состојбата на членовите на екипажот и пилотите засега нема, а Министерството за одбрана на Србија соопшти само дека се урнал авион МИГ 21 и тоа за време на редовната летачка задача.

 

Најчитани вести