Српската пејачка Јелена Карлеуша денеска се појави на суд, а сите она што го зборуваат е дека пејачката никој никогаш не ја видел во вакво издание.

Пејачката освен истакнувањето на својата витка линија во бел точкест фустан со ракави на главата носеше и црна капа, а косата и беше врзана во реп.

Сепак она што ги изненади сите се нејзините рамни чевли на нозете.

Таа на лицето носеше и црна маска која совршено и се вклопи во стајлингот, а на судот се појави поради тужба на еден српски медиум.

Најчитани вести