Пејачката Александра Пријовиќ неодамна го прослави својот роденден. Истиот и го честитаа сите блиски пријатели, соработници, семејството, обожаватели, меѓу кои и нејзината свекрва, мајката на Филип, а на прославата присуствуваа многу познати личности.

Иако таа денес важи за една од најубавите на естрадата, а популарноста ја доби поради музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, малку е познато дека Александра својата кариера ја има започнато на 14 години.

Тогаш била дел од издавачката куќа „MegaSound“, за која објави неколку синглови. Изгледала сосема поинаку, а во продолжение погледнете го нејзиниот настап и сами проценете колкава е трансформациј ата.

Најчитани вести