Рецепт за кралска зелка! 

Потребни состојки:

  • 500 г јунешко  
  • зелка
  • домати
  • морков
  •  пиперка
  • компир
  • црвен кромид
  • бел кромид

Начин на приготвување: Издлабете ја зелката, исечкајте го сиот зеленчук и на крајот ставете го месото. Маринада направете од бибер, босилек, сол, слатка пиперка, коријандер, масло, се прелијте, завиткајте во фолија и печете три часа во рерна на 170 степени.

 

Најчитани вести