Доцна синоќа, односно во 20 часот на ул.„Никола Тесла“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.К.(39) од Гевгелија, бидејќи при претрес во куќа во Скопје каде таа престојува, извршен со судска наредба, биле пронајдени прашкаста материја и предмети со остатоци од прашкаста материја. По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Најчитани вести