Вработена во битолската болница со дрски навреди и ужасни зборови кон ликот и делото на Гоце Делчев. Таа е медицинска сестра, но и портпарол на болницата.

Овие зборови од кои ќе се згрози секој Македонец, Сузана Конеска ги напишала со цел да покаже дека народот не треба да се “замара“ со Делчев.

Нејзиниот фејсбук статус погледнете го во продолжение:

На нејзиниот фејсбук-профил може да се најдат разни постови и коментари на кои ги поддржува политиките на СДСМ, а изгледа омилен политичар за неа е Венко Филипче.

Извор: Курир.мк

Најчитани вести