Состојки:

250 гр. сирење

1 чаша јогурт

2 јајца

3 лажици масло

5 лажици пченкарно брашно

1 рака сецкан спанаќ

1 пециво

½ лажица сол

Подготовка:

Се мешат јајцата, јогуртот, брашното, маслото и пецивото. Се додава раситнето сирење, сол и се заедно добро се мешат. Се става во намрсена тепсија, се пече 15 минути на 250 степени, а 30 минури на 200 степени.

Најчитани вести