Skip to main content
x

16 Sep 2020 - 12:15
sportmedia
Статија

Стевче Алушовски го одбра составот за натпреварот со Мешков Брест во рамките на првото коло во Лигата на шампионите. Стратегот на Вардар 1961 во Белорусија отпатува со 17 ракометари, на овој меч нема да смета на Марко Мишевски. Во составот се најдоа тројцата голмани, а на располагање ќе бидат и капитенот, Стојанче Стоилов и Кристијан Дисингер.

Дуелот меѓу Мешков Брест се игра со почеток во 18:45 часот.

 

sportmedia.mk

Најчитани вести