Skip to main content
x

16 Sep 2020 - 9:05
sportmedia
Статија

Екипата на Хајдук пристигнува денеска во Скопје за да го одигра мечот против Ренова кој е закажан за утре, а претходно нормално направен е и корона тест на кој за среќа сите се негативни.

Хајдук имаше во изминатиот период два изолирани сучаји на позитивни во новниот табор, но сега се е во ред барем што се однесува до првиот тим.

Вториот пак, поради позитивни случаи колективно замина во карантин и ќе ги одложи двата меча кои беа на програмата.

 

sportmedia.mk

Најчитани вести