Skip to main content
x

15 Sep 2020 - 11:45
sportmedia
Статија

Ракометната Лига на шампиони требаше да стартува со мечот Пик Сегед и ПСЖ но поради позитивни случаји во таборот на Унгарскиот состав ЕХФ немаше друга опција освен да го одложи мечот.

Истиот нема да биде регистиран со службена победа на Французите, како што тоа се случи со некои мечеви од Лигата на Европа туку, трите инволвирани страни ќе најдат нов термин за одигрување на мечот.

sportmedia.mk

Најчитани вести