Целото семејство на Трамп во Белата куќа – поводот е тажен

Американскиот претседател Доналд Трамп се огласил после комеморацијата одржана во чест на неговиот брат Роберт Трамп, кој починал во 71. година.

 

“Роберт, те сакам, почивај во мир“, напишал тој на Твитер. Во Белата куќа во петокот одржана е комеморација, а Трамп изјавил дека Роберт “за него не бил само брат, туку и најдобар пеијател“.

Претседателот објаснил дека комеморацијата е одржана во Белата куќа бидејќи Роберт ја сакаше својата земја и мисли дека тоа би било прогодно.

Забележани биле Меланија, Иванка и Тифани Трамп, сите во црни, елегантни фустани.

Тука бил и малиот Барон Трамп кој во последно време привлекува се поголемо внимание во јавноста.

Најчитани вести