Вечерва се запалени возила на ЕВН Македонија во Тетово. Протести се најавени за утре, по поскапувањето на цената на струјата, за која владеачките партии пред избори тврдеа дека нема да се случи.

Минатата недела во Тетово се одржа и мирен протест против поскапувањето на цената на струјата.

Најчитани вести