На 08.08.2020 во 15,45 часот во СВР Тетово А.Б.(66) од с.Мала Речица пријавил дека на ул.“Љуботенска“ во Тетово бил физички нападнат од С.И од с.Мала Речица и уште две непознати лица.

Се работи на расчистување на случајот.

Најчитани вести